Kontaktai

Gydytojai specialistai

Tel.:

8 (41) 55 34 18

Mob.:

8 (687) 00 6 00

Šeimos gydytojai

 

 Tel.:

 8 (41) 55 34 11

Bendri

Faksas:

8 (41) 41 50 45

El. paštas:

info@senasisbokstas.lt

 

Adresas:

Tilžės g. 11, Šiauliai

Darbo laikas

I-V  8.00 - 19.00

 VI  9.00 - 18.00

 

Pradinis / Naujienos / Kolonoskopija kas tai?

Kolonoskopija kas tai?

Užkirsk kelią storosios žarnos vėžiui pilnai išsityręs žarnyną (kolonoskopija) "Senojo bokšto" klinikoje.

Kolonoskopija  (storosios žarnos apžiūra) - jos metu apžiūrima visa storoji žarna specialiu ilgu instrumentu - kolonoskopu.

Atlieka:

Kauno Medicinos universiteto klinikų gyd. gastroentrologas medicinos mokslų daktaras Dalius PETRAUSKAS

Panevėžio miesto ligoninės gastroenterologijos skyriaus vedėjas gyd. gastroenterologas med. m. dr. Darius KRIUKAS

Vilniaus Universiteto Santariškių klinikų gyd. gastroenterologas Tomas JUCAITIS.

Šiaulių apskrities respublikinės ligoninės gyd. endoskopuotojas Vytautas METRIKIS.  Plačiau:

 

Kolonoskopiją profilaktiškai rekomenduojama atlikti:

 • Vyresniems nei 50 metų žmonėms dėl storosios žarnos vėžio rizikos. Dažniausiai storosios žarnos vėžys aptinkamas kairėje gaubtinės storosios žarnos dalyje ir tiesiojoje žarnoje. Tuomet jam būdingas progresuojantis vidurių užkietėjimas ar viduriavimas, neretai su matomo kraujo priemaiša, dažnas ir neefektyvus gurguliavimas pilve, diskomfortas ir skausmai pilve, apetito stoka, svorio kitimas. Dešiniojoje gaubtinės storosios žarnos dalyje vėžys būna rečiau, nes jo eiga slaptesnė: neretai pirmieji simptomai būna mažakraujystė, bendras silpnumas, skausmai dešinėje pilvo pusėje.
 • Informacija: storoji žarna yra paskutinė virškinimo kanalo dalis. Ji prasideda nuo plonosios žarnos galo ir tęsiasi iki išeinamosios angos. Skiriamos trys jos dalys: akloji, gaubtinė ir tiesioji žarnos. Gaubtinė žarna skirstoma į kylančiąją, skersinę, nusileidžiančiąją ir riestinę dalis.
 • Jei žmogus serga uždegimine žarnyno liga,
 • Jei aptinkama polipų storojoje žarnoje,
 • Jei šeimoje buvo šio vėžio atvejų (galimybė paveldėti ligą siekia net 50 proc.), jei netinkamai maitinasi, yra nejudrus gyvenimo būdas, antsvoris. Storosios žarnos vėžys yra potencialiai geriausiai išgydomas pilvo organų piktybinis navikas, žinoma, jei diagnozuojamas laiku! Skatiname visus pasitikrinti, nes įvairiose pasaulio šalyse kovas skelbiamas kaip kovos su gaubtinės ir tiesiosios žarnos vežiu mėnesiu!
 • Pacientams, kuriems yra pavojaus simptomų ir kuriems yra nustatytas DŽS (dirgliosios žarnos sindromas) su dominuojančia diarėja dėl uždegiminių žarnų ligų rizikos,
  Esant tokiems simptomams kaip: naktinis viduriavimas, didelio tūrio viduriavimas, kuris nepraeina badaujant, ar mažas išmatų osmosinis tarpas (<50 osm/kg) dėl mikroskopinio kolito rizikos,
  Esant neaiškios kilmės mažakraujystei.
 • Kolonoskopijos metu gali būti diagnozuojama: įvairios storosios žarnos ligos, vėžys, šeiminė adenoidinė polipozė, opinis kolitas.

Pasiruošimas kolonoskopijai: Fortrans arba Cololyt tris pakelius miltelių ištirpinti trijuose litruose vandens ir išgerti ryte nuo 7:00 iki 10:00 val. Pusryčių nevalgyti. Jei ryte negalite: vartoti iš vakaro nuo 18:00 iki 21:00 val minėtą skystį.